Victor Taichung Machinery Satış Müdürü Dr. Wayne Hsueh’in TT Magazin Röportajı

Türkiye, Tayvanlı tüm makine üreticilerinin, Çin ve ABD pazarlarından sonra en büyük üçüncü pazarı konumunda… Bu nedenle, neredeyse tüm Tayvanlı makine imalatçıları MAKTEK fuarına katılıyorlar.

Türkiye, Tayvanlı tüm makine üreticilerinin, Çin ve ABD pazarlarından sonra en büyük üçüncü pazarı konumunda… Bu nedenle, neredeyse tüm Tayvanlı makine imalatçıları MAKTEK fuarına katılıyorlar. Victor Taichung için ise Türkiye, Çin pazarından sonra en büyük ikinci pazar. Bu nedenle MAKTEK Avrasya Fuarı bu kadar büyük bir pazarda bizim için de önem arz ediyor. Bölgesel olarak çok sayıda yeni müşteri ile temas edebileceğimiz bir ortam ve fırsat sağlıyor.

Türkiye’de mevcut olan otomotiv endüstrisi (ve nakliye endüstrisi) ile yakından ilişkili olduğundan, CNC takım tezgahlarına olan genel talep oldukça yüksek. Türk sanayisi, daha düşük işçilik maliyetleri ve çalışkan insanlarla “Avrupa Atölyesi” olarak adlandırılabilir ve bu cazip özelliklerin önümüzdeki yıllarda değişmeyeceğini düşünüyorum. Türkiye’de takım tezgahları sektöründeki rekabette avantajlı olmamızı sağlayan zeki ve çalışkan bir partnerimiz var.

Türkiye’deki Victor Taichung temsiliyetleri çok başarılı. Onlarla verimli bir işbirliğimiz var. Türkiye’deki iş ortaklarımız sayesinde pazar payımız her geçen yıl artıyor. Bu nedenle stratejimiz çok basit; Türk iş ortağımıza her konuda destek sunmaya devam edeceğiz.