Success Stories

Yılmaz Redüktör

1958 yılında sektöre ilk adımını atan Yılmaz Redüktör, 1963 yılında dişli üretimine başlamış, redüktör üretiminde farklı büyüklüklerde üretim yapan, sektöründe Türkiye’nin en başarılı firması olarak tanınmıştır.

Yılmaz Redüktör şirketinde, robot üretim hatlarında dönüş şefi olarak 20 yıldır görev yapan Alper Soysal, firmayı ve iş sürecini şöyle özetlemektedir;

VTS Mühendislik

GNC distribütörlüğünde Lico ile tanışmadan önce kompleks parçaları işlemek için 4-5 adet farklı makinaya ihtiyaç duyuyorduk. Makinaların yer maliyeti, operatör maliyeti, sarfiyat elektrik gibi maliyetlerimiz oldukça yüksekti. Bizim için belki de en kötüsü demirbaşın artmasıydı çünkü demirbaşın maliyeti, toplam maliyeti çok yukarıya çıkarıyordu. Ayrıca bir parçanın işlenebilmesi için üç farklı makinanın kullanılması gerekiyordu. Hâliyle bir parçanın işleme zamanı çok uzun sürüyordu.

Bunu çözmek için Lico tezgâhı kullanmak istedik. Lico tezgâhı araştırdık, Youtube’dan videolarını izledik. Ancak Türkiye’de bu tezgahın bir distribütörünün, garantisinin olmadığını ve bununla birlikte bir sorun çıkması halinde makinayla ilgilenecek teknik servisin olmadığını düşündük.

SMF Sert Metal

Biz SMF Sert Metal ailesi olarak GNC’den önce de Victor markasını kullanıyorduk. Ancak servis, bizim için büyük problem teşkil etmekteydi. İşlerimiz oldukça hassas ve tamamı ihracata yönelik faaliyetlerden oluşuyor. Fakat makinalarımız sık sık arızalanıyor, üretime ara vermek zorunda kalıyorduk ve o zamanki distribütör bize hiç yardım sağlamıyordu.

Victor’un Türkiye distribütörü GNC olunca bizi ziyaret ederek mevcut arızaları tespit edip giderebileceklerini söylediler. İlk başta GNC ile hiç muhatap olmak istemedik çünkü önceki distribütörümüzle yaşadığımız sorunlardan dolayı oldukça mutsuzduk. Victor’un önceki distribütörü, küçük sorunları çözmek için bile bizlere servis göndermemişti. Fakat biz GNC’ye bir şans tanımaya karar verdik.