Second Hand CNC

İkinci El Makina Neden Gnc’den Tercih Edilir?

İkinci el makina almak, işletmeler için çeşitli riskleri de beraberinde getirir. Makinanın durumunun bilinmemesi, garanti kapsamı dışı olması, herhangi olumsuz bir durumda kurumsal bir muhatap bulunamaması bu risklerden bazılarıdır.

GNC Makina, dünyaca kabul gören CNC makina markalarının ithalat-satış-servis hizmetlerini vermesinin yanı sıra, müşterisine fayda sağlayacağını düşündüğü özel durumlarda ikinci el makina alım-satımı da yapmaktadır. İkinci el makina döngüsünde son derece titizlikle belirlenmiş bir iş sürecini takip eden GNC Makina, belli kriterler doğrultusunda satın alma yapar ve son teknoloji, gelişmiş cihazlarla makinaların bakım-onarımını gerçekleştirir. Müşterisinin üretim ihtiyaçlarını en doğru şekilde tespit ederek, uygun makinaya uygun revize işlemleri uygular ve ikinci el makina almak isteyen işletmeler için güvenli bir adres oluşturur.

GNC Makina, ikinci el makina alımı yaparken, makinanın menşei, üretim yılı, piyasadaki değeri, yedek parça yaygınlığı, öngörülen hizmet ömrü, yıpranma durumu gibi pek çok kriterin değerlendirilmesinin yanı sıra çeşitli ölçüm ve testler de uygular. Bu değerlendirmeler ve testler sonucunda uygun bulunan ikinci el makinalar alınır, bakım-onarım prosedürleri uygulanır ve üretim planlamasına uygun işletmelere yönlendirilir.

Yukarıdaki profesyonel süreçlerin yanı sıra, işletmelerin ikinci el makina alımında GNC’yi tercih etmesindeki önemli faktörlerden bir diğeri, makinaya ve talep eden işletmenin ihtiyaçlarına göre bir garanti sisteminin de uygulanmasıdır. Herhangi bir arızada, garanti sözleşmesi ve GNC Teknik Servis hizmeti devreye girerek, uzman ekiplerin müdahalesi ile arıza ortadan kaldırılır ve üretim devam eder.