Yılmaz Redüktör

1958 yılında sektöre ilk adımını atan Yılmaz Redüktör, 1963 yılında dişli üretimine başlamış, redüktör üretiminde farklı büyüklüklerde üretim yapan, sektöründe Türkiye’nin en başarılı firması olarak tanınmıştır.

Yılmaz Redüktör şirketinde, robot üretim hatlarında dönüş şefi olarak 20 yıldır görev yapan Alper Soysal, firmayı ve iş sürecini şöyle özetlemektedir;

“Yılmaz Redüktör olarak sektördeki yerimize baktığımızda açık ara Türkiye’deki 1 numaralı redüktör üreticisi olduğumuzu görüyoruz. Dünya’da ise sektör içerisinde ilk 10 firma arasında yer almaktayız. Her zaman sektörde atılımcı olmaya devam eden ve yeni gelişmelere ayak uyduran öncü bir firma olduk. Bu yenilikçi yaklaşımla yeni makinalarımızda torna grubunda özellikle Victor’u tercih etmekteyiz. Biz, Yılmaz Redüktör olarak 1996 senesinden itibaren tam bir Victor kullanıcısı olduk. Victor’un servisi çok güçlü, ayrıca Victor servise ihtiyaç duyulmayacak kadar az arıza çıkaran bir makine olarak bize hizmet vermektedir. Bundan sonraki yatırımlarımızda muhtemelen Victor’u tercih edeceğiz. İlgilerinden dolayı GNC ailesine çok teşekkür ediyoruz.

Yılmaz Redüktör’ün Genel Müdürü Metin Yılmaz, firmanın ürettiği ürünler ve Yılmaz Redüktör’ün geleceğe yönelik yatırımları hakkında şu ifadelere yer vermiştir:

“Yılmaz Redüktör, 1958 yılında Sayın Mesut Yılmaz tarafından kurulmuştur. 1958-1963 yılları arasındaki süreçte makine sanayisine farklı parçalar yapan Yılmaz Redüktör, 1963 yılından itibaren sadece dişli kutuları üreten bir firma haline gelmiştir. Helisel dişliler, sonsuz dişliler, konik dişliler, planet dişliler başta olmak üzere Yılmaz Redüktör, hemen hemen bütün dişli türlerinde farklı redüktör tipleri üretmektedir. Aldığımız makinelerde, hizmet kalitesi bizim için birinci seviyede önem arz etmektedir. Victor’un geniş servis ağı, çok hızlı hizmet alabilmemiz, problemlerimize çok hızlı çözüm önerileri sunulması, bizim Victor’u tercih etmemizdeki temel etkenlerdir.”