VTS Mühendislik

GNC distribütörlüğünde Lico ile tanışmadan önce kompleks parçaları işlemek için 4-5 adet farklı makinaya ihtiyaç duyuyorduk. Makinaların yer maliyeti, operatör maliyeti, sarfiyat elektrik gibi maliyetlerimiz oldukça yüksekti. Bizim için belki de en kötüsü demirbaşın artmasıydı çünkü demirbaşın maliyeti, toplam maliyeti çok yukarıya çıkarıyordu. Ayrıca bir parçanın işlenebilmesi için üç farklı makinanın kullanılması gerekiyordu. Hâliyle bir parçanın işleme zamanı çok uzun sürüyordu.

Bunu çözmek için Lico tezgâhı kullanmak istedik. Lico tezgâhı araştırdık, Youtube’dan videolarını izledik. Ancak Türkiye’de bu tezgahın bir distribütörünün, garantisinin olmadığını ve bununla birlikte bir sorun çıkması halinde makinayla ilgilenecek teknik servisin olmadığını düşündük.

Makina fuarını gezerken GNC’nin standını gördük; standta Lico tezgâhı vardı. Standta bulunan yetkililer Lico tezgahta, bizim ürettiğimiz parçalara yakın bir parça üreterek bize sundular. Daha önce üç makine ile ürettiğimiz ürünün, Lico ile tek seferde üretildiğini gördük. Biz de Lico tezgahını satın almaya karar verdik. Lico ile zamandan ¼ oranında tasarruf ettik; ayrıca operatör, yer, elektrik gibi maliyetleri azaltıp tasarruf yoluna gitmiş olduk.

Lico, bizim için ilk başlarda oldukça kompleks bir makina olarak gözükmekteydi. Kompleks makinalar genellikle sık sık arıza çıkarırlar ve çalışanların başına bela olurlar. Ancak Lico bize hiçbir sorun çıkarmadı, servis maliyeti oluşturmadı. Üstelik GNC yetkilileri bizlere ekstra programlama desteği de sağladılar; GNC’nin bu hizmetinden de oldukça memnun kaldık.

Lico’nun iş yerinde yaptığı değişim artı yönde oldu. Biz de GNC’den 2 makina daha alarak, yatırımımıza devam ettik. Eski tezgâhlarımızdaki işlerimizi Lico’ya taşıdık, böylelikle basit işlerimizde eski tezgâhlarımızı kullanmaya başladık.

GNC’nin bize karşı ilgisi, tutumu ve sattığı makinalar sebebiyle gittiğimiz her yerde GNC’yi referans olarak gösterdik.

GNC’nin bize gösterdiği ilgiden ve sunduğu çözümlerden çok mutluyuz.